Kalendář všech akcí

Kalendář akcí najdete na samostatné stránce.

Via Nova cyklopouť Příbram–Bodenmais 2011

16.–19. června 2011

Harmonogram

16. června 8.00–8.30 hod.

Prolog Příbram

Svatá Hora–Balbínova ulice–Jiráskovy sady–Náměstí T. G. M.

16. června 8.30–18.00 hod.

1. etapa

Příbram–Třebsko–Březnice–Blatná–Horažďovice–Čímice–Sušice

17. června 8.00–16.00 hod.

2. etapa

Sušice–Hartmanice–Dobrá Voda–Železná Ruda–Bayerisch Eisenstein–Zwiesel

18. června 8.00–16.00 hod.

3. etapa

Zwiesel–Regen–Bavorský les–Schwarzach–Böhmhof–Bodenmais

18. června 18.00 hod.

Bodenmais – FAIR–PLAY

Česko-německé přátelské fotbalové utkání Bodenmais–Příbram

19. června 9.00 hod.

Bodenmais – kulturní program

Slavnosti sv. Zbyňka, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Procesí městem

19. června 14.00 hod.

Varhanní koncert absolventky konzervatoře Mgr. Miloslavy Šmolíkové, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Již třetí ročník jedinečného projektu se uskuteční ve dnech 16.–19. června 2011. Na startu bude 15 mladých amatérských cyklistů z Příbrami, kteří se vydají na 200 km dlouhou trasu po stopách poutníků z města Bodenmais putujících na Svatou Horu u Příbrami již od 17. století. Do bavorského Bodenmais dorazí v předvečer svátku sv. Zbyňka, který je patronem bavorských měst.

Tour Cyklopouť navazuje na starobylou evropskou tradici setkávání lidí z různých poutních míst. Již od 17. století putovali obyvatelé města Bodenmais do Příbrami na Svatou Horu, a tak se tomu děje i dnes. Město Bodenmais má mnoho společného s Příbramí – v obou městech probíhala těžba stříbra a nachází se zde významná poutní místa.

Tuto společnou evropskou tradici obou měst rozvíjíme těmito každoročně pořádanými úspěšnými projekty: Cyklopouť Příbram–Bodenmais 2009, 2010, Winter Festival měst Příbram a Bodenmais 2010, které napomáhají k česko‐německému porozumění.

Projekt na podporu mládeže, zdravého životního stylu a přispívá k rozvoji cyklistiky, k prosazení možnosti sportovat a jezdit na kole každý den třeba i do školy nebo do práce, jako je tomu právě v Německu a v dalších evropských zemích.

Záštitu nad tímto projektem převzal také starosta města Příbram MVDr. Josef Řihák a správce farnosti Svatá Hora P. Josef Michalčík, CSsR.

V letošním roce je CYKLOPOUŤ spojena s evropskou poutní cestou Via Nova. Která spojuje Rakousko, Německo a Českou republiku pěší cestou o délce 280 km, která sahá až do oblasti Dolního Bavorska, Salzburských jezer a Horního Rakouska. V současnosti probíhá rozšíření evropské poutní cesty Via Nova na našem území s cílem právě na Svaté Hoře u Příbrami.

Většina žáků a studentů se dlouhodobě účastní nejrůznějších evropských projektů, a tak je v letošním roce přijme také zástupce velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze. Attaché Sven Hannß se setká s účastníky 14. června 2011 v historických prostorách Lobkovického paláce v Praze na Malé Straně. Studenti z Příbrami budou moci nahlédnout do činnosti diplomatů a pohovořit o aktuálním dění v Německu jako jsou možnosti ekologické energie, nadcházející FIFA MS žen 2011 ve fotbale nebo kandidatura Mnichova na pořádání zimních olympijských her v roce 2018. Účastníci také sehrají přátelské utkání ve fotbale s kamarády z Bodenmais.

V rámci kulturního programu se do Cyklopouti mohou zapojit všichni občané a absolvovat některou z etap. Tak tedy pojeďte s námi a získejte jedinečný náramek CYKLOPOUŤ 2011.

Zajímavosti o účastnících

Odpovědi účastníků na otázku „Co mne vedlo k přihlášení se na Cyklopouť Příbram–Bodenmais“?

Účastníci se kromě cyklistiky věnují těmto sportům: volejbal, běhání, florbal, potápění, stolní tenis, karate, plavání.

Nejmladšímu účastníkovi (pojede jen některé části etap) je 9 let.

Pro všechny je povinná cyklistická helma, po celou dobu pojedou v oficiálním cyklotrikotu

Po celou dobu bude Cyklopouť doprovázena vozidlem, na kterém budou umístěny dva plakáty, v etapových městech bude sloužit jako infostánek s propagačními materiály partnerů a bude umísťovat i reklamní roznožku s plakáty Na doprovodné vozidlo možnost umístit logo partnerů

Na propagaci Cyklopoťě bylo použito 150 plakátů o velikosti A3, které budou rozmístěny po trati jednotlivých etap mezi městy Příbram–Bodenmais (možnost umístit logo partnerů)

Cyklopouť protíná tři kraje na českém území Středočeský, Jihočeský, Plzeňský a na německé straně svobodný stát Bavorsko (Bayern)

Účastníci se během přípravy na Cyklopouť zúčastnili i nesoutěžních běhů v rámci Pražského mezinárodního maratonu a absolvovali společné cyklistické tréninky

Účastníci ujedou více než 200 km ve třech dnech, spotřebují přibližně 200 sušenek a energetických tyčinek, vypijí 130 litrů nápojů a snědí 8kg ovoce (banány, jablka)

Na hranicích proběhne setkání s mladými z Bodenmaisu. Ze Železné Rudy–Alžbětína/Bayerisch Eisenstein poté mladými z Německa společně až do Bodenmaisu Většina účastníků bude základních škol v Příbrami nebo gymnázií či jiné střední školy

Během Cyklopouti proběhne také setkání se starostou města Příbram MVDr. Josefem Řihákem, který převzal záštitu nad tímto projektem a odstartuje 1. etapu, účastníky přijme také starosta města Sušice. V německém Bodenmaisu slavnostní průjezd centrem města; poté proběhne přijetí na radnici starostou města Michaelem Adamem, setkání s občany a také společný pěší výlet k jezeru Arbersee.

Z kulturního programu zmiňme varhanní koncert absolventky konzervatoře Mgr. Miloslavy Šmolíkové.

Letošní novinkou je FAIR–PLAY česko–německé přátelské fotbalové utkání Bodenmais–Příbram

Připojte se k nám a pojeďte také! Jedinečný dárek pro každého! Více informací ve stánku v etapových městech, na stránkách Svatá HoraBayerischer Wald Urlaub Bodenmais.

Bc. Josef Hovorka,
+420 775 921 675
hovorkajosef@post.cz


Plakát cyklopouti ke stažení (pdf, 655 kB)

Hvězdicové putování po Via Nově

[21. 7. 2013]

Bavorský tým Via Nova Vás zve v neděli 21. července 2013 za labyrintem setkání

Celá zpráva…

Odpočinek pro poutníky

[11. 7. 2013]

Na kameni z bavorské žuly k posezení (i poležení)…

Celá zpráva…

Archiv aktualit

Archiv toho, co se dělo, najdete na samostatné stránce.

Partnerský projekt
Pilgerweg VIA NOVA

Copyright © 2010 RRA Šumava a Karel Viták (www.dva.cz). Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike Informace z těchto stránek podléhají licenci Creative Commons BY-NC-SA.